
*ACTUAL PRODUCT MAY DIFFER FROM IMAGE SHOWN. IT IS BUYERS RESPONSIBILITY TO VERIFY ACTUAL PRODUCT SPECIFICATION MEETS INTENDED REQUIREMENTS BY REVIEWING ITEM SPECIFICATIONS AND RELATED DOCUMENTATION. PLEASE DO NOT MAKE BUYING DECISIONS SOLEY BASED ON THE IMAGE.
| Part #: 341L04 | Manufacturer: Parker - Fluid Control Division |
|
Price/UOM: $366.54
|
Availability: Out of Stock
Please Contact Us for Lead Time |
| UOM: EACH |
| Orifice Size: | 8 mm |
| Maximum Fluid Temperature: | 75 °C |
| Minimum Operating Pressure: | 1 bar (AC or DC) |
| Minimum Fluid Temperature: | -10 °C |
| Media: | Air |
| Division: | Fluid and Climate Controls Europe |
| Weight: | 0.325 KG |
| UOM: | EACH |