
*ACTUAL PRODUCT MAY DIFFER FROM IMAGE SHOWN. IT IS BUYERS RESPONSIBILITY TO VERIFY ACTUAL PRODUCT SPECIFICATION MEETS INTENDED REQUIREMENTS BY REVIEWING ITEM SPECIFICATIONS AND RELATED DOCUMENTATION. PLEASE DO NOT MAKE BUYING DECISIONS SOLEY BASED ON THE IMAGE.
| Part #: E121F44 | Manufacturer: Parker - Fluid Control Division |
|
Price/UOM: $424.87
|
Availability: Out of Stock
Please Contact Us for Lead Time |
| UOM: EACH |
| Port Size: | 32 x 32 mm |
| Actuation Type: | Direct Acting |
| Seat Material: | Stainless Steel |
| Port Type: | Sub-base (Flanged) |
| Division: | Fluid and Climate Controls Europe |
| Flow Coefficient 2: | 0,09 m3/h |
| Weight: | 0.148 KG |
| Minimum Operating Pressure: | 0 bar |
| Minimum Fluid Temperature: | -30 °C |
| UOM: | EACH |