
*ACTUAL PRODUCT MAY DIFFER FROM IMAGE SHOWN. IT IS BUYERS RESPONSIBILITY TO VERIFY ACTUAL PRODUCT SPECIFICATION MEETS INTENDED REQUIREMENTS BY REVIEWING ITEM SPECIFICATIONS AND RELATED DOCUMENTATION. PLEASE DO NOT MAKE BUYING DECISIONS SOLEY BASED ON THE IMAGE.
| Part #: CPP-4302 | Manufacturer: Versa Valves |
|
Price/UOM: $112.94
|
Availability: 2 |
| UOM: EACH |
| Style: | Side Ported-Expilot |
| UOM: | EACH |
| Port Size: | 4-Way, 1/4" NPT |
| Configuration: | Dual Pressure Pilot |
| Material: | Aluminum |
| Trade Name: | CPP |
| Flow: | 4-Way, 1/4" Ports |
| Series: | C Series |
| Max PSI: | Pneumatic to 150 psi (10.3 bar) |
| Maz PSI: | Pneumatic to 150 psi (10.3 bar) |