
*ACTUAL PRODUCT MAY DIFFER FROM IMAGE SHOWN. IT IS BUYERS RESPONSIBILITY TO VERIFY ACTUAL PRODUCT SPECIFICATION MEETS INTENDED REQUIREMENTS BY REVIEWING ITEM SPECIFICATIONS AND RELATED DOCUMENTATION. PLEASE DO NOT MAKE BUYING DECISIONS SOLEY BASED ON THE IMAGE.
| Part #: P32EB92ESMBNGP | Manufacturer: Parker - Pneumatic Division |
|
Price/UOM: $124.98
|
Availability: 21 |
| UOM: EACH | |
| Old part number P32EA92ESMBNGP is now P32EB92ESMBNGP | |
| UOM: | EACH |
| Bowl Type: | Metal with sight gauge |
| Operating Temperature: | -25°C to 65.5°C (-13°F to 150°F) |
| Port: | 1/4 NPT |
| Filter Drain Type: | Manual |
| Element Rating: | 5 micron |
| Supply Pressure Range: | 0 to 250 PSIG (0 to 17.2 bar) |
| Secondary Pressure Range: | 2 to 125 PSIG (0 to 8.6 bar) |
| Gauge Type: | None |
| Relieving/Non-relieving: | Relieving |
| Maximum Flow: | 89 SCFM (42 dm3/s) |
| Air Preparation Series: | Global Modular |
| Air Preparation Product Type: | Filter/Regulator |
| Series: | P32 Compact |
| Port Inch/BSP: | NPT |
| Flow Range: | 75-99 SCFM |
| Parker Division: | Pneumatic |
| Parker Group: | Automation |